EST | ENG

Raamat nõudmisel

Raamat nõudmisel ehk Book on demand on raamatutrüki tulevik!

Raamat nõudmisel

Klassikalised trükimasinad on suured ja kallid, mistõttu selleks, et raamatu tükihind tuleks mõistlik, on vaja tellida märkimisväärne kogus, leida selleks vahendid ja peale muu raamatud kusagil ka ladustada. Samas pole teada, kas kõik tellitud raamatud suudetakse ka ära müüa või satub ülejääk lihtsalt prügimäele.

Digitaalne trükitehnoloogia võimaldab teil oma raamatu välja anda kiiresti ja lihtsalt. Et digimasinate areng on viimastel aastatel olnud väga kiire, ei pea kartma ka järeleandmisi kvaliteedis – see on jõudnud nii kaugele, et tarbija ei tee vahet, kas väljaanne on valminud digi- või ofsettrüki meetodil. Pealegi on alati võimalik tellida enne proovitrükk, mille saab samuti tänu digitehnoloogiale kiiresti ja odavalt.

Nõudmisel trükitava raamatu eelised

  • Raamatuid saab tellida kas või ühekaupa. Te ei pea oma rahaga riskima, teadmata, kas teie raamatust saab bestseller. Võimalik on trükkida täpselt selline kogus, mille jaoks teil on juba tellimus olemas. Kui vaja, võib kordustellimuse esitada kas või iga nädal. Laialt on levinud meetod, kus esimene, väiksem tiraaž tellitakse digitrükis (näiteks kuni 500 raamatut), ja kui müügiedu osutub suureks, tellitakse sama raamat suuremas koguses juba ofsettrükis.

  • Ladu pole vaja, sest tellitakse täpselt vajalik kogus. Te ei pea enam suurt virna raamatuid oma kodus või garaažis hoidma ega maksma kallist laopindade üüri.

  • Transpordikulud vähenevad. Tellimuse saabudes ei pea te muretsema raamatute veo pärast ega tegelema kaubasaatmismuredega. Meie saadame kauba sinna kuhu vaja.

  • Keskkonnasäästlikkus. Kirjastajad ei pea hävitama suurte tiraažide ülejääke. Ära jääb raamatute vedu trükikojast lattu – meie võime need tarnida otse kauplusesse.

Kokkuvõttes on kõik raamatu väljaandmise kulud teil kontrolli all ja et trükiarv vastab täpselt nõudlusele, teenite igalt raamatult rohkem kasumit.

Nõudmisel trükitav raamat on raamatutrüki tulevik!